اخبار

سردخانه صنعتی چیست؟

معرفی سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی از مجموعه‌ای از تأسیسات و ساختمان‌ها تهیه می‌شود که می‌توان مواد غذایی فاسد شدنی، محصولات کشاورزی و محصولاتی که قابلیت فاسد شدن را دارند، درون سردخانه در دما و رطوبت مناسب محیط نگهداری کرد تا مواد غذایی که به طور مصنوعی تهیه می‌شوند ،طول عمر بیشتری برای استفاده داشته باشند که مجموعه سردخانه های دو مداره ظفر باقابلیت پنج هزار تن (4000 هزار تن بالای صفر و 1000 تن زیر صفر ) این امکانات را برای مشتریان عزیز فراهم گردانیده است و به عنوان نزدیکترین سردخانه ی صنعتی مدرن تهران واقع در شهرری ،باقرشهر می باشد.

انواع سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی در دو نوع زیر صفر و بالای صفر قابل ساخت و راه اندازی می‌باشد که می‌تواند در هر دو حالت زیر صفر و بالای صفر با سالن‌های تک مداره یا دو مداره مورد احداث قرار بگیرد و با توجه به نوع کاربری آن‌ها که برای دمای زیر صفر و یا بالای صفر طراحی می‌شوند ،نیاز به مبردهایی مانند آمونیاک و فریون دارد و طراحی آن‌ها به صورت دو منظوره ثابت یا متحرک صورت می‌پذیرد.

سردخانه صنعتی بالای صفر

سردخانه‌های بالای صفر که تحت عنوان سردخانه‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت شناخته می‌شوند، دارای دمای نگهداری ۱+ تا ۴+ درجه سانتی‌گراد هستند.در این سردخانه‌ها برای نگهداری کوتاه‌مدت محصول از دمایی بالاتر از دمای انجماد محصول استفاده می‌شود.
در سردخانه‌های کوتاه‌مدت محصولات به تدریج وارد سردخانه خواهند شد و پس از نگهداری چند روزه سریعاً از سردخانه خارج شده و با محصولات جدید در سردخانه جایگزین می‌شود به گونه‌ای که مدت زمان نگهداری محصولات در سردخانه کوتاه‌مدت در بیشترین حالت تا ۱۵ روز است.
سردخانه‌های بلندمدت که بیشتر در انبار‌های تجاری تحت عنوان سردخانه‌های عمومی احداث می‌شود نیز از قوانین خاصی برای شرایط نگهداری محصولات و نوع محصولات قابل نگهداری در سردخانه برخوردار می‌باشد. از میان محصولاتی که در سردخانه‌های بالای صفر درجه قابل نگهداری هستند می‌توان به سبزیجات ،میوه، صیفی‌جات ، مواد لبنی ، گل و گیاه و دارو اشاره کرد.

سردخانه صنعتی زیر صفر

سردخانه‌های زیر صفر که به عنوان سردخانه‌های انجماد نیز شناخته می‌شوند، برای انجماد محصولات از دمایی بین ۱۲- تا ۲۳ – درجه سانتی‌گراد برخوردار هستند.
اما توجه داشته باشید که سردخانه‌های زیر صفر با دمای ۱۸- درجه سانتی‌گراد، بیشتر از دیگر دماها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سردخانه‌ها بیشتر محصولاتی مانند گوشت و مرغ منجمد ، ماهی منجمد ،سبزیجات منجمد و صیفی‌جات منجمد نگه داری می‌شود.

سردخانه دو مداره

سردخانه دو مداره به سردخانه‌ای گفته می‌شود که قابلیت عملکردی مشابه با هر دو سردخانه زیر صفر و بالای صفر را دارا می‌باشد.
در سردخانه‌های دو مداره باید توجه داشته باشید که برای تغییر حالت سردخانه از حالت زیر صفر به بالای صفر و بالعکس باید بعد از تخلیه، سردخانه را با مواد ضد عفونی کننده نانو مورد شستشو قرار دهید تا بارگیری مجدد مواد غذایی درون سردخانه ،سبب بو گرفتن سردخانه و انتشار بوی نامطبوع در محیط آن نشود.

پیش سردکن

پیش سرد کن در واقع محیطی است که محصولات با دمای بالا که معمولاً دمای طبیعی آن‌ها می‌باشد ، وارد پیش سرد کن می‌شوند و پیش سرد کن با سرعت هر چه تمام‌تر دمای محصولات را برای نگهداری در سردخانه پایین می‌آورد.
بعد از این که دمای محصولات به حد نیاز برای نگهداری در سردخانه کاهش پیدا کرد ، محصولات جهت نگه‌داری به سردخانه منتقل خواهد شد.البته توجه داشته باشید که جابجایی محصولات بین پیش سرد کن و سردخانه و زمان مورد نیاز برای انجام این کار،در کیفیت نهایی محصول و طول عمر آن تأثیر گذار خواهد بود.

مجموعه سردخانه های دو مداره ظفر به عنوان یک سردخانه صنعتی مدرن واقع در تهران ،با رعایت استاندارهای روز اروپا آماده ارائه خدمات با کیفیت می باشد.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *